16 Ağu
 İşyerinizi satmak mı istiyorsunuz?

İşyerinizi satmak mı istiyorsunuz?

İşyeri kiralamaktan kiraya vermekten daha zor bir şey varsa; o da işyeri satın almak ve işyeri satmaktır. İşyerinin doğruluğunun tüm hayatımızı etkileyecek olması nedeniyle işyeri kiralarken çok dikkat ederiz. Ama satın almak daha zordur. Çünkü kiraya göre kalıcılığı vardır. Bir işyerini kiraladıktan sonra beğenmediğiniz takdirde ikinci sene hiçbir zarara girmeden işyerinizi değiştirebilirsiniz. Ama satın almak öyle değildir. Elbette birini satıp yenisini alabilirsiniz. Ama bu şekilde zarara girmemek neredeyse imkansızdır. Çünkü piyasa sürekli değişir. Genelde işyerleri alınandan düşük fiyatlara verilir. Bu duruma düşmeyin işyeri satın alırken iyi düşünün.

                İşyerinizi ne amaçla kullanacağınız çok önemlidir. İşyerinin durumu, kullanımı sizin kullanacağınız amaca uygun mu bunlara dikkat etmelisiniz. Çünkü bir işyeri satın alıyorsunuz. Eğer ki boşa saçacak paranız yoksa şakaya gelmez. Aradığnızı bulabilmek için çok araştırmalısınız. Ama gözünüz korkmasın çünkü Van Gayrimenkul’ de satılık tüm işyerleri derlenmiş bir şekilde size sunulmakta. Van Gayrimenkul’ ün sitesi üzerinden işyerlerini inceleyebilir, işyerlerinin genel görüntüsü, kullanım durumu, kullanım geçmişi ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilir sahibiyle hemen iletişime geçebilirsiniz.

                İşyerinizi satmak mı istiyorsunuz? Kendi imkanlarınızla kolay bir şekilde müşteri bulamazsınız. Çünkü işyeri ne daireye ne de bir arsaya benzer. Siz işyerinizi misal fırın olarak kullandıysanız ona göre dizayn edilmiştir ve bu dizaynın bozulması hayli zordur. Bunun için sizin müşteriniz fırın açmak isteyen birisi olacaktır. Peki, günde kaç kişi fırın açayım ben derki? Bu nedenle çok üst seviye bir reklama ve kitleye ihtiyacınız vardır. Bu kitleyi ise ancak internet ortamında bulabilirsiniz. Van Gayrimenkul ise size ihtiyacınız olan internet ortamını sunarak sizin işyerinizi kolay bir şekilde satmanızda yardımcı olur.

                İster işyeri alacak olun, ister isşeyir satacak olun. Mutlaka Van Gayrimenkul danışmanlık hizmeti alın.