14 Mar
 VAN KİRALIK DAİRE

VAN KİRALIK DAİRE

Nüfusumuz arttıkça yeni evler yapmak, park alanı ve kamusal hizmet alanlarının yapılması, mecbur hale gelmiştir. Bütün illerimizde ise farklı farklı kiralama ve satın alma yöntemleri bulunmaktadır. Bu illerden biri olan Van ilinde ise, Van kiralık daireler bulunmaktadır. Kiralama hizmetini gerçekleştirme amacıyla kurulan bu kiralık evlerden, isterseniz kirada oturabilir, isterseniz satın alabilirsiniz. Ev fiyatlarının artması ile kiralamak büyük bir avantaj haline gelmiştir. Nüfusun artması ile birlikte farkı ihtiyaçlarımız da olmuş, farklı şehirlere gitme mecburiyetimiz doğmuş ve bu emlak sektörünü de etkilemiştir. Emlak sektöründe farklı farklı kiralama yöntemleri uygulamaya konulmuştur. Günlük kiralama, haftalık kiralama, aylık kiralama ise bunlardan bazılarıdır.

 Kiralık sözleşmesi ile güvence altına alınan Van kiralık dairelerinde, evi kiralayan kişinin bir diğer avantajı ise, senelik yapılacak bir kira sözleşmesi bulunması halinde, kiracının sözleşme süresinden önce evden çıkarılamayacak olmasıdır. Bu kiracının mağdur edilmemesi açısından, ev kiralarına daha sıcak bakılmasını sağlamaklamaktadır. Hemde ücret ödediğine dair aldığı senetlerle,  hiçbir haksız iddiaya maruz kalınmayacak ve kiracı, güvenle evinde oturacaktır. Ev kiralama işleminin daha düzenli,sistemli ve güvenilir bir şekilde yapılması için, emlak sektörü gelişmiş ve bu alanda uzmanlaşan emlakçılar olmuştur. Çok pahalı olmayan bir ücret ile kiralama işlemlerini sürekli takibe almış ve oluşabilecek bütün mağduriyetlerin önünü kapatmıştır.     

Van kiralık dairelerinin son dönemlerde oldukça popüler olan bir başka kiralama yöntemi ise, kiraya verirken, eşyalarıyla birlikte verme yöntemidir. Bu eşyalar sıfır ev eşyaları ile olabilirken, ikinci el eşyalarla da olabilir. Sıfır veya ikinci el eşyaların, kırık yada bozuk olmamasına bu kiralık evlerde çok dikkat edilmektedir. Düzenli,sağlam ve konforlu eşyalar tercih edilmektedir.Kiraya verme işleminde ise bu eşyaları bir temizlik ekibi tarafından temizleterek, hijyen kurallarına dikkat etmektedirler. Ev bulma işlemi tamamlanmış olsa bile bitmek tükenmek bilmeyen ihtiyaçlar hususunda yardımcı olabilmek ve eşya sıkıntısı çekmemek amacıyla hizmete girmiş bu kiralama seçenekleri ile, hiçbir zahmete girmeden evinize yerleşebilirsiniz. Yeni evlilerinde tercih edebileceği bu yöntemle,düğün telaşlarında destek olmak ve telaşlarını en aza indirmek hedeflenmiştir.