16 Mar
GÜNÜMÜZÜN EN İYİ YATIRIMI

GÜNÜMÜZÜN EN İYİ YATIRIMI

Günümüzde her aile yatırım amaçlı arsa almaktadır. İlerde bir bahçe yaparım yada müteahhide veririm diyerek geleceğe olan yatırımlarını bu yönde kullanırlar. Haksız da değiller. Her geçen gün artan betonarme binalar gelecekte rahat etmeniz açısından çok mantıklı bir yatırımdır. Düşünün cüzi bir miktara aldığınız arsa ilerde değerlendi ve yatırdığınız paranızın kaç be kat değerine sahip oldunuz. Van’da satılık arsa anlayışı böyle olması sebebiyle de daha çok tercih edilmektedir. Arsanın bulunduğu yere göre fiyatlandırılması yapılsa da her bütçenin zorlanmadan alacağı arsalardır. İnsanların geleceğe yapacağı en iyi yatırım arsa almaktır. Van bölgesinde yapılaşma yeni yeni başladığı için yatırımdan asla şaşmayın.

Arsalar ilerisi için önü açık asla ölü yatırım olmayan her halükarda değerlenecek en mantıklı yatırımların başında gelir. Bir daire parasına alacağınız üç dört dönüm arsa ileride size daha fazla daire getirisi olur. Van bölgesinde yaşanılan deprem sonrası meydana gelen yeni yapılar inşaat sektörünün hızlanmasına neden olmuştur. Van’da satılık arsa satışı da bu nedenle patlamıştır. Yapılaşmanın hızlanıyor olması arsa satışlarını harekete geçirdiği için satışların da normale göre fazlalaşması arsa sahiplerinin işine gelmiştir. Satılık arsalarınız varsa değerini mutlaka civar arsalara bakarak koymanızda fayda vardır. İlerde yaşayacağınız rahatlık şimdiden mutlaka sizi heyecanlandırmıştır.

Arsa almaya karar verdiyseniz bunun için etraftan fikir almanız karar vermeniz hususunda çok önemlidir. Arsa aldığınız zaman her zaman müşteri olacaktır. Fakat asla acele etmemenizde fayda vardır. Uzun soluklu bir yatırım olacağı için en az beş yıl beklemenizde kazancınızı daha da arttıracaktır. Van’da satılık arsa satışının artması sadece deprem kaynaklı değildir. Ülkemizin her bölgesinde yapılaşma artmıştır. İnsanlar kira vermek yerine kiraya vereceğim parayı ev taksiti öderim dediği için bu da bu sektörün hızlanmasında etkili rol oynamaktadır. İleriye dönük yapacağınız bir yatırım arsa olmak olacağı için paranızı iyi bir yere bağlarsınız. Arsa sadece ileriye dönük bina yapılması için değil ekip biçmek amaçlı da kullanabilirsiniz. Van bölgesinde de ekim dikim işleri elverişli bir şekilde yapıldığından keyfiniz ne isterse o şekilde değerlendirebilirsiniz.