15 Mar
VAN SATILIK DAİRE

VAN SATILIK DAİRE

Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin en turistik şehirleri arasında ön sırada yer alan Van; oldukça dar bir arazi içine konumlanmıştır. Aslına bakılırsa topraklarının yüzölçümü çok geniş olsa da; engebeli araziler üzerinde yerleşik yaşamak zor olduğundan ötürü bugünkü şehir merkezinin bulunduğu düzlüğe yerleşilmiştir. Şehir merkezinde yapılaşmalar gün geçtikçe modern bir hal almaktadır. Batıya yoğun göç veren bu il, bunun sonuçlarından biri olarak zaman içerisinde nüfus bakımından azalmış olsa da, geri dönenler ya da yazları burada vakit geçirenler, memleket toprağından bir ev almayı her zaman düşünmüşlerdir. Dolayısıyla inşaat sektöründe bir canlılıktan bahsetmek mümkün olmuştur. Van satılık daire piyasasına baktığınızda her keseye hitap eden dairelere rastlamanız mümkündür.

İnşa edilen yeni binalarda genellikle site özellikleri göze çarpar. Bir diğer detay ise Van satılık dairelerin belki de en önemli özelliklerindendir. Genellikle 3+1 olarak yapılan apartman dairelerinin en düşük metrekaresi ortalama 130’dur. Bu da kullanımı rahat, geniş mekânlar anlamına gelir. Ancak kış soğuğu göz önünde bulundurularak ısınma sorununa mutlaka kesin çözüm bulunmalıdır. Şayet çekirdek bir aileniz varsa o zaman bu denli geni bir ev yerine daha küçük bir 2+1 almanız tavsiye edilir. Böylece ekstra ısınma masrafı ödemekten kurtulabilirsiniz.

Van’daki satılık dairelerin oldukça geniş yapılan mutfakları bu bölgedeki geleneklerin hala yaşatıldığının bir göstergesidir. Yemek yapmaya ve yemeye düşkün olan bölgenin hanımları günün büyük kısmını mutfakta geçirirler. Dolayısıyla mutfakların daha geniş olması sık rastlanan bir durumdur. Şayet şehir merkezinde oturacaksanız Van satılık dairelerden en fazla prim yapan bölge şu an sahil bandıdır. Ancak yatırım yapmak istiyor ve Van’dan dışarı çıkmaya da cesaret edemiyorsanız, o zaman yeni yapılacak olan çevre yolunun yakınlarını düşünmenizde yarar olabilir. Çünkü buralar bir süre sonra değerine değer katacaktır. Deprem sonrası yapılan, 120 m2’yi aşan, 3+1, temiz, güneş alan apartman daireleri krediye uygun olmaları ile de alıcılarına kolaylık sağlamaktadırlar. Fakat merkezi noktalara uzak olmaları söz konusu olduğu için güvenlik konusunda sıkıntı yaşamak söz konusu olabilir. Bundan ötürü her ne olursa olsun merkezi noktalara yönelmekte ve buralardan ev satın almakta fayda vardır.